Góly a asistence za Adamov:

2x Julina (Kunc, Žák+Raška), 2x Raška (Milfait, TS), Mihok (Žák), Vorel (Milfait)

            V nedělní podvečer jsme nastoupili k dalšímu zápasu Okresního přeboru s cílem odčinit porážky z úvodních kol. Znovu přišla řada omluvenek. Pro zápas bylo důležité že přišlo zdravé jádro a po dlouhé době se objevil v sestavě i Martin Raška. Trenér zamíchal sestavou. K mladíkům zařadil zkušenost a výsledek se dostavil. Vorel v obraně zásoboval útočníky přesnými pasy a ti neustále zaměstnávali soupeře. V útoku Raška a Mihok přidali hlavu a klid. Sice někteří hráči hráli s drobnými šrámy, ale obětovali se pro kolektiv a reprezentaci města.

Začátek byl vyrovnaný, ale taktickou a disciplinovanou hrou jsme se ujali vedení. Gól vsítil stále se zlepšující Julina po přihrávce velezkušeného Kunce. Do konce první části přidal gól navrátilec Raška, kterému přihrál Milfait.

Druhá třetina pokračovala za mírné převahy našeho mužstva. Odpor soupeře zlomil Mihok, kterému přihrával Žák. Další gól vsítil Vorel, který našlápl a ukázal všem hráčům pouze číslo 20 které nosí na zádech. Výtečný výkon podtrhl pátým gólem do sítě soupeře znovu Julina po bleskové akci po ose Raška, Žák.

Závěrečná třetina pokračovala pod naší taktovkou. Soupeř se snažil s výsledkem něco udělat, zredukoval sestavu a víc se snažil bruslit. Zvýšená aktivita mu přinesla úspěch a v 47 minutě skóroval v rozmezí 30 sekund dvě branky. Zde zareagoval trenér Adamova, vzal si oddechový čas, zredukoval sestavu a staří harcovníci uklidnili mladíky. Hra se zase dostala do zajetých kolejí, kde jsme dominovali a vyráželi do rychlých brejků. V 55 minutě z jednoho takého ujížděl Raška, ale soupeř ho zastavil pouze za cenu faulu. Rozhodčí nařídil trestné střílení. To s přehledem Raška proměnil a bylo hotovo.

Naši hráči ukázali větší touhu po vítězství, kolektivního ducha a bojovnost. Za zmínku ještě stojí výkon gólmana Dobeše, který nadělal hodně vrásek hráčům Rájce-Jestřebí.

Poděkování patří i Fans ckubu a našim fanouškům.  

Góly a asistence za Adamov:

Žák (Vorel), Vorel (Žák), Toufar (Thoř, Milfait)

            Do zápasu s loňským medailistou jsme vstoupili velice dobře. Ujali jsme se vedení gólem Žáka po přihrávce Vorla. Soupeř sice vyrovnal, ale odpověď přišla téměř okamžitě z hokejky Vorla. Předváděli jsme dobrou hru s rychlými protiútoky. Soupeř nevěděl, jak na náš tým hrát. Po další bleskové akci po ose Milfait, Thoř a Toufar, posledně jmenovaný vsítil třetí gól. Do 17-té minuty jsme hráli tento hokej. Pak si naši hráči vybrali chvilku volna s myšlenkami na kabinu a odpočinek. To se ale vymstilo. Do konce třetiny soupeř srovnal.

            Do druhé části hráči Zastávky nastoupili jako vyměněný a z našich chyb těžili a za třetinu vsítili pět branek a bylo po zápase. Poslední část byla věrnou kopií prostřední části. Naši hráči nedodržovali pokyny, které v kabině po první a druhé třetině dostali a podle toho i zápas skončil.

To nesnižuje kvalitu soupeře. Ten hrál pohledný hokej plný kombinací, přihrávek a střel.       

Góly a asistence za Adamov:

4x Žák (Milfait, Julina, Nečas, Kerbler), Milfait (Žák), Kerbler (Žák), Klíma P. (Žák)

            Do druhého zápasu sezóny nastoupili mladíci k reparátu. Naskočil již i Honza Julina, nová akvizice ze Zlína. Na hře to bylo znát. První pětka měla ofenzivní úkoly, které splnila na 100%. Vsítila 6 gólů. Aktivní Žák těžil z dobré souhry celé pětky a prsty měl ve všech našich vstřelených gólech. Druhá pětka měla v čele z velezkušeným Mihokem a Dvořákem defenzivní úkoly. Této nevděčné role se zhostili se ctí. Ba co víc, vsítili gól.

Zápas začal hrůzostrašně a již v deváté minutě jsme prohrávali 0:3. K obratu zavelel Peťa Žák a dvěma góly v rozmezí minuty snížil na rozdíl jednoho gólu. Za dvě minuty svůj dobrý výkon korunoval Milfait překrásným gólem a srovnal. Ve 20-té minutě po nešťastném gólu soupeř zase odskočil do vedení.

Zápas se musel divákům líbit. Hra se přelévala nahoru – dolů, hráči předváděli finesy, rychlost, dravost… škoda že se špatným koncem pro nás, ale náš čas ještě přijde. Klukům pomohla hlasitá a neúnavná podpora našeho Fans klubu-děkujeme. 

Góly a asistence za Adamov:

2x Kilián (Klíma P., Thoř), Toufar (Višňa-gólman), Klíma P. (Kerbler)

            Vstup do soutěže nám nevyšel. Před zápasem dostal trenér nespočet omluvenek jak ze zdravotních, tak z pracovních důvodů. Nejhorší bylo, že všechny omluvenky se týkali zkušených harcovníků.

Mladíci měli nejlepší příležitost ukázat, že zvládnou zápas i bez zkušeností mentorů. To se jim sice v první třetině dařilo, ale to bylo ze strany mládí vše. Kdo splnil očekávání a snese přísnější kritérium byl Toufar, mimochodem nejlepší hráč Adamova. Ostatní hráči neukázali nic. Bez bojovnosti, nasazení, nahrávky, měli strach hrát s pukem a něco vytvořit. I když gólman Višňa dělal co mohl. Ten odolával neustálému přečíslení a mohl jen těžko s gólovým přídělem něco udělat. Kladem je, že si připsal asistenci při překrásném góle Toufara.

Do obrany nastoupil nový hráč Jindřich Nečas a i když nikdy soutěžní zápas nehrál, předvedl velice dobrý výkon. Určitě bude přínosem zadních řad.

Těsně před zahájením soutěže se vedení hokejového oddílu podařilo sehnat kvalitní posilu. Jedná se o odchovance PSG Berani Zlín Jana JULINA ročník 1997. Očekáváme od něj rychlost a zdravou drzost.

Honzo, ať se ti daří.

3A       TJ Tatran Hrušky – Spartak Adamov        ZS BLANSKO / sobota   5.11.2022    12:30 hod.

8A       Spartak Adamov – HC Veverská Bítýška  ZS BLANSKO / neděle 13.11.2022    16:00 hod.

10A     HC Zastávka – Spartak Adamov                ZS BLANSKO / sobota 19.11.2022    17:00 hod.

20A     Spartak Adamov – TJ Rájec-Jestřebí       ZS BLANSKO / neděle 27.11.2022     17:45 hod.

16A     Spartak Adamov – TJ Sokol Březina        ZS BLANSKO / neděle 11.12.2022     15:45 hod.

23A     HC Laviny – Spartak Adamov                    ZS ……………..            ……………………………………..

25A     TJ Sokol Černá Hora – Spartak Adamov  ZS ……………..            ……………………………………..

HOKEJOVÝ ODDÍL uspořádal v sobotu 3.9.2022 již tradičně Turnaj v tenise dvojic.

Do Turnaje se přihlásilo 6 družstev, což bylo méně než v loňském roce, ale nasazením a výkony nezaostal. Začínalo se od 11:30 hod., za krásného slunečného počasí. Zápasy se hráli do pozdních podvečerních hodin. Dovednosti s míčkem přišel mimo hokejistů ukázat Libor, Polda a další. Výkony všech zaslouží absolutorium. Úroveň zápasů byla skoro na profesionální úrovni. Obhájci prvenství ve složení Dolfa - Šišánek neobhájili své pozice a skončili na pěkném druhém místě s jedinou prohrou. První příčku obsadilo družstvo Márty - Milaniju a třetí příčka patřila dvojici ve složení Ondra – Polda (černé koně turnaje). Duo Čuřil – Toufec sice skončili poslední, ale zápasy prohráli velice těsně a zlepšovali se zápas od zápasu. Na závěr bylo provedeno vyhodnocení turnaje, rozdány ceny a turnaj byl ukončen posezením u ohně v dobré náladě.

Celkové pořadí:

  1. Márty – Milaniju
  2. Dolfa – Šišánek
  3. Ondra – Polda
  4. Čigi – Kuba
  5. Kiloš – Libor – Filip
  6. Čuřil - Toufec