Góly a asistence za Adamov:

2x Kučera (Zubíček, Tichý), Kilián (samostatná akce), Tichý (Kilián)

K dohrávanému zápasu základní časti jsme nastoupili s absencí 8-mi hráčů základní sestavy, ale o to s větším odhodláním, nasazením a kolektivním pojetím.

Ve čtvrté minutě jsme v oslabení inkasovali. Kluci ale ctili pokyny a zvolenou taktiku. Hráli poctivě v obraně, zahustili střední pásmo a vyráželi do rychlých protiútoků. V 10 minutě srovnal Štěpán Kučera po přihrávce Pavla Zubíčka v naší přesilovce. Spolupráce na přesilovkách těmto hráčům sedí a jsou schopni zamotat hlavu každému soupeři. Přebrali jsme iniciativu a dvěma slepenými góly v průběhu 32 vteřin jsme odskočili soupeři. Na 2:1 zvyšoval Kilián překrásnou střelou pod víko a na 3:1 navýšil znovu Kučera, kterému nahrával Tichý.

Ve druhé třetině jsme navýšili vedení gólem Tichého po nahrávce Kiliána, který se zlepšuje zápas od zápasu. Dodržovali jsme taktiku, která slavila úspěch. Hráči Rajce se nezmohli na protihru. Snažili se samostatně zavážet puk do našeho pásma, ale ve středním pásmu vždy narazili na náš obranný val.

V závěrečné části se obraz hry nezměnil. My jsme nepotřebovali útočit a bránili jsme střední pásmo. V závěru se soupeř nadechl k tlaku, ale nedostával se do vyložených šancí. A když přece, v brance stál spolehlivý Dobeš. V závěru hrál Rájec přesilovku, snažil se s výsledkem něco udělat, ale podařilo se pouze korigovat výsledek 12 vteřin před závěrečnou sirénou.

Vítězství slavil takticky bezchybně zvládnutý herní systém, disciplína a bojovnost všech hráčů a kolektivní pojetí hry. Všichni bez rozdílu zasluhují absolutorium.